YAŞASIN 1 MAYIS - CHP İZMİR’DEN 1 MAYIS’A DAMGA VURAN KATILIM  
02.05.2019
6232
Yazı Boyutu: A- A+
Cumhuriyet Halk Partisi İzmi İl Başkanlığı organizasyonuyla 1 Mayıs Emek ve İşçi Bayramı kutlamalarına 30 ilçeden de katılım sağlayan CHP’liler, Gündoğdu Meydanı’nda düzenlenen 1 Mayıs Mitingine 5 bin kişilik bir kortejle birlikte katıldı.

Ellerinde "Yaşasın 1 Mayıs "yazılı bir pankartla miting alanınan giren CHP İzmir İl Örgütü korteji alana girişinde alkışlar ve sloganlarla karşılandı. "Türkiye’ye baharı getirenler, İstanbul’da dirnerek mazbatayı alanlar geliyor, CHP İzmir Örgütü geliyor" diyerek anons edilen CHP örgütü anonsa alkışlar ve sloganlarla karşılık verdi.1 Mayıs için açıklamalarda bulnan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel şunları söyledi.

1 MAYIS İŞÇİLERİN BAHARIDIR

Emek sömürüsüne karşı direnmek için, işçi ve emekçi kardeşlerimize güç vermek için, barışı, kardeşliği, dayanışmayı pekiştirmek için 1 Mayıs ve Emek Dayanışma gününde Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Örgütü olarak alanlardayız.Birlik olunca hak ve demokrasi yolunda, bahar gelir ülkemin dört bir yanına. 1 Mayıs Hakların,Emeğin,Barışın ve İşçinin baharıdır. Şimdi daha güçlü ve daha da birlik olma vakti. Emeğin en yüce değer olduğunu, işçinin alın terinin kutsallığını unutturmadan, nice 1 Mayıs’larda alanlarda olmak umuduyla. Tüm emekçilerimizin, hak ve demokrasi mücadelesi verenlerin bayramı kutlu olsun.

CHPnet

SİTELERİ